RESULTS 2020

Complete Playoff and Group Stage results & National Qualifiers info.

PLAYOFF

GROUP STAGE

GROUP AWL+/-TBP
1Level up Esports303159
2LESGEDI211186
3Godz 1337211156
4eSuba21
196
5ESportsKosova12-1183
6NaVi Junior12-1123
7Stewin Esports12-193
8Atomic Esports03-3120
GROUP BWL+/-TBP
1Wolsung303159
2Grazhtas211186
3SINNERS211126
4Project X21196
5EAGLES12-1153
6Domino Gaming12-1123
7Drugnosis02-290
8NexusGaming02-290
GROUP CWL+/-TBP
1Team Sampi303129
2GameAgents211156
3GamerS1337211126
4Tenerife Titans21166
5Good Game12-1183
6Lenovo Legion Honvéd12-1123
7SPARX ESPORTS02-2120
8Team102-2120
GROUP DWL+/-TBP
1Eclot Gaming303129
2Budapest Five211156
3JoinTheForce211156
4FATE Esports21196
5RAZEPEEK12-1183
6TheMentols02-1123
7COLDWATER12-1123
8Blink03-3150
GAME DAY 4 - 18th October (CEST)
17:00Tenerife Titans 16:13 Lenovo Legion Honvéd
18:00 ECLOT 16:11 Budapest Five
18:00 Blink 0:16 The Mentols
19:00Godz1337 16:11 NAVI Junior
20:00LESGEDI 9:16 Level Up esports
21:00 JoinTheForce 16:9 RAZEPEEK
22:00Wolsung 16:0 Grazhtas
GAME DAY 3 - 17th October (CEST)
17:00GameAgents 19:16 Good Game
17:00Atomic Esports 6:16 Stewin Montenegro
18:00COLDWATER 16:19 FATE Esports
19:00Project X 16:14 EAGLES
20:00eSportsKosova 13:16 CZC.eSuba
20:00Domino Gaming 11:16 SINNERS
21:00Team Sampi 16:0 GamerS1337
GAME DAY 2 - 11th October (CEST)
17:00 ECLOT 16:4 RAZEPEEK
17:00GameAgents 10:16 Team Sampi
18:00NAVI Junior 16:2 Atomic Esports
18:00 SPARX ESPORTS 17:19 Lenovo Legion Honvéd
18:00 Drugnosis 0:16 Project X
19:00 eSportsKosova 16:13 Stewin Montenegro
19:00 Wolsung 16:7 EAGLES
19:00NexusGaming 4:16 SINNERS
20:00Team1 19:15 Tenerife Titans
20:00 COLDWATER 16:7 The Mentols
20:00Domino Gaming 7:16 Grazhtas
21:00 JoinTheForce 5:16 Budapest Five
21:30LESGEDI 16:10 CZC.eSuba
22:00Good Game 5:16 GamerS1337
22:00Godz1337 6:16 Level Up esports
22:00 Blink 5:16 FATE Esports
GAME DAY 1 - 10th October (CEST)
17:15 CZC.eSuba 16:6 Atomic Esports
18:00 Team1 7:16 GamerS1337
18:00 Good Game 16:14 Tenerife Titans
18:15GameAgents 16:12 Lenovo Legion Honvéd
19:00 Drugnosis 7:16Domino Gaming
19:00 ECLOT 16:2 The Mentols
19:15Godz1337 16:12 Stewin Montenegro
20:00LESGEDI 16:0 NAVI Junior
20:00 COLDWATER 13:16 RAZEPEEK
20:00 Blink 14:16 Budapest Five
20:15 SPARX ESPORTS 14:16 Team Sampi
21:00 Wolsung 16:7 SINNERS
21:00 JoinTheForce 16:0 FATE Esports
21:15 NexusGaming 0:16 EAGLES
22:15 Project X 14:16 Grazhtas
TBD eSportsKosova 8:16 Level Up esports

NATIONAL QUALIFIER

Albania

Bulgaria

Croatia

Czech Republic

Estonia

Hungary

Kosovo

Latvia

Lithuania

Montenegro

North Macedonia

Romania

Serbia

Slovakia

Slovenia

Ukraine

STAY IN TOUCH

POWERED BY